Pasirinkite savo kalbą

   |   +370 633 42242

švino žala sveikatai

Detaliau
2021-03-17 21:28 #37035 nuo PJ
Sveiki,

pastaruoju metu iš mano pažystamų šaulių bent 4 žmonės tyrėsi švino kiekį kraujyje, taip pat ir aš pats, visų tirtų šaulių švino kiekis kraujyje viršijo normas nuo 2 iki 5 kartų. Žinoma tai įvyko dėl mūsų aktyviai vykdomos veiklos - šaudymo, daugiausia uždarose šaudyklose.
Švino dulkės ore atsiranda po šūvio - iš kapsulės ir po kulkos deformacijos į gaudyklės ar metalinius taikinius.
Lietuvoje nemačiau nei vienos uždaros šaudyklos, kuri užtikrintų švarą ir tinkamą ventiliaciją. Kur beprisėsi, visur suodina, ore tvyro po šūvio išsiskyrę cheminės medžiagos. Visos tos dulkės nusėda ant drabužių tai pat į kvėpavimo takus, bei per rankas patenka ant maisto ir į mus. Su drabužiais tas dulkes parnešame namo savo artimiesiems, vaikams. Vaikai ypatingai jautrūs švino užterštumui. Kas seniau šaudo, žino, kad mūsų tarpe yra žmonių, kurie dėl to turi rimtų lėtinių ligų. Taip pat mūsų tarpe yra tokių fanatikų kurie kulkas lieja patys, ar "reloadina" šovinius - dažniausiai be apsaugos priemonių.

Rūpinkitės savo sveikata, naudodami kvėpavimo takų apsaugas, laikydamiesi papildomų higienos priemonių. Pridedu keletą nuorodų į rekomendacijas kaip mėginti apsisaugoti:
nvsc.lrv.lt/lt/naujienos/kuo-pavojingas-svinas
www.colorado.gov/pacific/sites/default/f...-Firing-Ranges_1.pdf
Ir vienas geras video rusų kalba, kuriuo pasidalino Ramūnas:


Nesumaišykite mano posto su skatinimu uždrausti šaudmenis su švinu.
The following user(s) said Thank You: AndrejG

Prašome Prisijungti arba sukurti paskyrą norėdami prisijungti prie pokalbio.

  • Negalima: sukurti naują temą.
  • Negalima: atsakyti.
  • Negalima: redaguoti savo pranešimą.
Moderatoriai: MKaz